Języki obce to podstawa...?

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu - 2 lata 4 miesiąc temu #839 przez grizelka10
grizelka10 stworzył temat: Języki obce to podstawa...?
Witajcie dawno sie nie odzywałam...różne sprawy mnie trzymały z dala od internetu. Ostatnio trochę podróżowałam i zdałam sobie sprawę jak ważna jest znajomość języków. Nie śmiejcie się proszę :) Nie chodzi mi o taką znajomość słownikową, ale poznanie różnych zawiłości lingwistycznych. Każdy język ma swoje powiedzonka, drugie dno, gry słów itp. tego na ogół nie ma w słownikach, a już na pewno nie ma w słownikach dla turystów :)
Mam pytanie do tych, którzy wiedzą o czym mówię i znają więcej niż 1 obcy język. Czy macie jakieś swoje sposoby na nauczenie się "żywego" języka bez wyjeżdzania do obcego kraju i mieszkania tam przez pół roku albo dłużej...?
Ostatnio zmieniany: 2 lata 4 miesiąc temu przez grizelka10.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #842 przez Fairy
Fairy odpowiedział w temacie: Języki obce to podstawa...?
Zamieszkać z sublokatorem albo sublokatorką z kraju, którego języka się chcemy nauczyć?... Tak chyba wyjdzie najtaniej i nie trzeba bedzie nigdzie wyjeżdzać.
Na razie nic innego nie przychodzi mi na myśl...

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #843 przez Felicity
Felicity odpowiedział w temacie: Języki obce to podstawa...?
Zdecydowanie.uważam że wyjazd za granicę jest na pierwszym miejscu w celu nauczenia się języka
I muszę przyznać podoba mi sie pomysł z zamieszkaniem z cudzoziemcem. Minus taki ze do zrealizowania tylko w dużym miescie. Nierealny w małej miejscowosci.

Czas generowania strony: 0.086 s.
Zasilane przez Forum Kunena